مزایا و معایب رنگ مو

مزایا و معایب رنگ مو

فرمولاسیون رنگ های دائمی بسیار پیچیده است و تولیدکنندگان آن در تلاش هستند تا ماندگاری رنگ را افزایش دهند که این کا رباعث می شود تا به استحکام و کشش رشته موهای شما آسیب برسد.

آن ها به کوتیکول مو آسیب می زنند تا به ماندگاری برسند. رنگ موی دائمی توسط میلیون ها نفر در دنیا استفاده می شود و حسن آن ماندگاری رنگ مو است. ناگفته نماند که با بلند شدن موها باید ریشه مو دوباره رنگ شود. رنگ موی دائمی خشکی و شکنندگی مو و موخوره می شود.

 

مزایای رنگ موی گیاهی

مزایای رنگ مو

 

همه ما می دانیم که هرچیزی طبیعی و گیاهی آن بهتر از شیمیایی بودن آن است. این نکته درباره رنگ مو هم صادق است. استفاده از رنگ موی گیاهی کم خطر تر است.

1- به مو آسیب نمی زند: به دلیل اینکه مواد شیمیایی در آن بکار نرفته پس آسیبی به موهایتان وارد نمی کند.

2- موها را نرم می کند: مواد به کار رفته در این رنگ مو باعث می شود تا موهایتان نرم و درخشان بماند.

3- بافت مو را حفظ می کند: رنگ موی شیمیایی به بافت مو آسیب زده و آن را شکننده می کند، ولی رنگ موی گیاهی بافت مو را حفظ ی کند.

4- برای دوران بارداری، ممنوعیتی ندارند: رنگ موی شیمیایی اثرات زیان باری بر روی جنین می گذارد، ولی این رنگ مو هیچ مشکلی برای سلامت جنین ندارد.

5- دائمی نیستند: بسیاری از افراد دوست دارند که زود به زود رنگ موی خود را تغییر بدهند و برای این کار رنگ موی طبیعی، چون دائمی نیست گزینه خوبی است.

 

معایب رنگ موی دائمی

رنگ مو چه ضررهایی دارد؟

اگر شما هم جزوء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید مانند افراد مشهور مدام رنگ موهایتان را عوض کنید باید بدانید که به موهایتان چه آسیبی وارد می کنید، که در اینج ما چند مورد را برایتان آورده ایم.

1- حساسیت: رنگ مو برای بیشتر افراد حساسیت ایجاد می کند. حساسیت هایی همانند: خارش، قرمزی، سوزش پوست سر، تورم و ایجاد شوره.

2- پوست تحریک پذیر: رنگ موباعث ایجاد واکنش های پوستی می شود. سعی کنید قبل از رنگ کردن مو ابتدا 48 ساعت قبل از استفاده آن را بر روی قسمتی از موی خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که حساسیت ندارید.

3- موهای خشک و شکننده: اگر به صورت مداوم موهایتان را رن می کنید باید بدانید که بعد از مدتی موهایتان خشک می شود. رنگ مو باعث از بین رفتن رطوبت مو می شود و در نتیجه موی شما را شکننده و خشک می کند.

4- سرطان: آزمایش ها ثابت کرده اند که pdd موجود می تواند به سلول های dna آسیب بزند و باعث سرطان شود. یک ماده شیمیایی دیگری به نام رزورسینول در رنگ موی دائمی وجود دارد که می تواند غدد درون ریز را مختل کند.

5- آسم: کسانی که به طور مکرر با رنگ مو در ارتباط هستند مثل آرایشگران، خطر ابتلا به آسم در آن ها بیشتر است.

مجله خبری طاها بیوتی