تفاوت پنکیک با کرم پودر

تفاوت پنکیک با کرم پودر

فرق کرم پودر با پنکیک

یکی از بهترین و مهم ترین مراحل آرایش صورت، آرایش پوست است. که شما می توانید این کار را با کرم پودر یا پنکیک انجام دهید.

کرم پودر چیست؟

 

کرم پودر چیست

کرم پودر به شکل مایع بوده و رنگ کرمی دارد. از کرم پودر برای پوشاندن عیوب پوست استفاده می شود. زیرا با پوشش دهی بالایی که دارند می توانند انواع لک و جوش وحتی جای زخم را بر روی پوست پنهان کرده و پوستی صاف و یکدست را ایجاد کنند. کرم پودرها تقریبا بافت سنگینی دارند و اصولا برای افراد با پوست چرب مناسب نیستند.

پنکیک چیست؟

 

پنکیک چیست

پنکیک به شکل پودر فشرده است و برای پوشش ناهمواری های پوست کاملا مناسب است. از پنکیک بر روی کرم پودر می توان استفاده کرد تا براقیت آن از بین برود. کرم پودر انتخاب مناسبی برای افراد با پوست چرب است.

تفاوت کرم پودر با پنکیک

 

تفاوت کرم پودر با پنکیک

بهتر است بدانید که کرم پودر و پنکیک هر دو برای پوشاندن عیوب پوست و یکنواخت کردن آن به کار می روند. ولی بعضی از خانم ها نمی دانند که کدام را انتخاب کنند. برای اینکه بدانی کدام را خریداری کنید باید شناختی از پوست خود داشته باشید.

اگر پوستی خشک دارید، استفاده از پنکیک برای شما ممنوع بوده، زیرا که پنکیک به دلیل پودری بودن رطوبت پوست شما را می گیرد تا جذب پوست شود پس در نتیجه باعث خشکی بیش از حد پوست شما می شود. برای شما کرم پودر انتخابی کاملا درست است.

اگر پوستی چرب دارید، توصیه می شود از کرم پودر استفاده نکنید زیرا که باعث براق شدن پوست می شود. پس بهترین گزینه انتخاب پنکیک است.

معایب کرم پودر

استفاده مکرر از کرم پودر به دلیل بافت سنگینی که دارد باعث می شود تا منافذ باز پوست بسته شده و به مرور زمان ایجاد جوش و آکنه می کند.

 

عیوب کرم پودر

معایب پنکیک

استفاده بیش از حد از پنکیک باعث می شود تا پوستی خشک خشک داشته باشید و جوش بزنید. البته این را بدانید که پنکیک کمتر جذب پوست می شود ولی اصلا برای افراد با پوست خشک توصیه نمی شود.

 

معایب پنکیک

نکات استفاده از کرم پودر

 

روش های کرم پودر زدن

1-کرم پودر را خریداری کید که یک درجه از پوست خود روشن تر باشد.

2-کرم پودر می تواند آثار بی خوابی و بی حالی را از چهره تان ببرد.

3- برای زدن کرم پودر به صورت هیچ گاه از انگشت استفاده نکنید زیرا که ممکن است جای آن بر روی صورتتان بماند پس استفاده از پد آرایشی مناسب تر است.

نکات استفاده از کرم پودر

1- برای اینکه پنکیک بهتر روی پوست شما بنشیند حتما چند قطره آب روی پد خود بریزد و آن را مرطوب کنید.

2- اگر ابتدا به پوست خود کرم پودر زده اید و حال می خواهید روی آن پنکیک بزنید این را بدانید که پد را به صورت ضربه ای به پوست بزنید و پد را به پوست خود نکشید.

3- اگر پنکیک مورد استفاده شما دارای SPF است دیگر نیاز ندارید که از ضد آفتاب استفاده کنید ولی اگر پنکیک شما فاقد SPF است باید 10 دقیقه قبل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

مجله خبری طاها بیوتی