تاریخچه لاک

تاریخچه لاک

تاریخچه لاک ناخن

استفاده از لوازم ارایشی از قدیم(5000 سال قبل ازز میلاد مسیح) در بین خانمها رواج داشته است و مورد توجه تمامی بانوان چه سلطنتی و …. قرار گرفته ولی بانوان هر منطقه ای باتوجه به انچه که در ان مناطق موجود داشته است خودشان را با ان زیبا میکردنند و از انجایی که لاک هم یک لوازم ارایشی بوده و و زینتی برای ناخن بسیار مورد استقبال بوده ولی نه از این لاکهای متنوعی که اکنون در بازار وجود دارد بلکه لاک هایی که با سلیقه و ابتکار خودشان از مواد طبیعی اطرف برای اینکار درست میکردند .
این موضوع در سراسر دنیا روش های متنوعی داشته که بعضی از انها هنوز هم بین بانوان رواج دارند مانند حنا ، حنا و حنا گذاشتن بر روی ناخن دست و پا و طراحی رو دست از هندوستان به مناطق دنیا امده است زنان هندی برای زینت دست و پا های خود از این استفاده میکردند .

تاریخچه لاک ناخن در بابل

ارایش دستان در بابل به این گونه بوده که زنان ،از سرمه و یا طلای مایع برای زینت بخشیدن به دستانشان ازان استفاده میکردند.

تاریخچه لاک ناخن در مصر

در مصر این موضوع کمی فرق داشته چون اوایل خاندان سلطنتی اجازه استفاده را داشته اند ولی بعد تر بین عمه مردم هم رواج یافته ولی رنگ هایی مثل حنایی و قرمز برای خاندان سلطنتی بوده و عامه مردم نباید از ان استفاده میکردند و هر چه مقام پایین میرفت استفاده از رنگ های روشن رواج داشت .

تاریخچه لاک ناخن در چین

در چین هم برای این کار از طلا و نقره ستفاده میکردند و عامه مردم از رنگ ای گیاهی وموم و…. استفاده میکردند .

تاریخچه لاک ناخن در روم

در روم هم قرمز رنگ خاص و پرطرفداری بود و از خون گاو نر و چربی گوسفندان ماده شبیه به لاک برای زینت به دستنشان استفاده میکردند .

تاریخچه لاک ناخن درایران

و اما ایران در ایران از سمغ درختان و سفیده تخم مرغ چسبی درست میکردند که هم براق کننده بوده و هم چسبناک ازاین محلول به ناخن هایشان میزدند و بعد از ان از گلبرگ گل مورد علاقه خود روی ان میچسباندند که جلوه زیبایی داشت و بوی خوبی هم داشت .

تاریخچه لاک ناخن دراروپا

در اروپا هم از چرم و روغن بز کوهی استفده میکردند .

رواج لاک ناخن مدرن

ساخت لاک از فرانسه شروع شد و بجای استفاده از این روش ها و تنوع کم رنگ از رنگ خودرو که تنوع رنگی بالایی داشت از ان استفاده شد .
زمان که گذشت در سال 1930 شرکت Revlon اولین شرکتی بود که لاک های جدید را به بازار عرضه کرد و به سرعت مورد استقبال و در سراسر جهان پخش شد و تا کنون هم انواع خیلی زیادی از لاک در بازار موجود شده
که از تنوع رنگ و دوام بالایی برخوردارند.
جهت خرید لاک به آدرس زیر مراجعه کنید:

مجله خبری طاها بیوتی