انواع پرایمر براساس نوع پوست

انواع پرایمر براساس نوع پوست

پرایمر صورت

 

پرایمر یا همان زیرسازی آرایش، یک محصول باورنکردنی است که می تواند ظاهر شما به صورت عجیبی بی عیب و نقص کند.

اگر قبلا از آن استفاده کرده اید ولی نتیجه دلخواه نگرفته اید، بخاطر این است که پرایمر را براساس جنس و نوع پوست خود انتخاب نکرده اید.

در اینجا برای آشنایی با پرایمر و نوع پوست خود مقاله ای آوردیم تا با  انتخاب بهترین پرایمر در طول روز احساس خوبی داشته باشید.

نوع پوست شما چیست؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از پرایمر خود بگیرید باید اول نوع پوست خو را بشناسید تا براساس آن پرایمر را انتخاب و خریداری کنید.

پوست ما باید یکی از این سه حالت باشد: خشک، چرب یا ترکیبی.

پوست چرب:

اگر پوست شما اغلب چرب با براق بنظر می رسد نشان دهنده این است که پوست چرب دارید.

پرایمر مناسب پوست چرب

پوست خشک:

اگر در پوست خود همیشه احساس سفتی و پوسته پوسته شدن دارید باید بگویم که پوست خشک دارید.

تشخیص پوست خشک

پوست مختلط:

اگر پوست در ناحیه T ، بین پیشانی، بینی و چانه براق است ولی در ناحیه گونه پوست خشک است باید بدانید که  جنس پوست شما مختلط است.

پرایمر پوست مختلط

بهترین پرایمر برای پوست چرب

برای پوست های چرب انتخاب یک آغازگر بسیار مهم است و اگر بدرستی استفاده نشود پوست شما چرب بوده و آرایش شما دوامی نمی آورد.

برای همین منظور بدنبال پرایمرهایی باشید که از چربی اضافی پوست جلوگیری کند. پرایمرهای سیلیکونی غلظت بیشتری داشته و در نتیجه پوستی صاف و بدون اکنه را برای شما به ارمغان می آورد.

پرایمر انواع پوست

بهترین پرایمر برای پوست خشک

کسانی که پوستی خشک دارند باید یک آبرسان برای خود پیدا کنند. باید بدانید که اگر آغازگر را به اشتباه انتخاب کنید پوست شما را خشک تر می کند ولی با انتخاب درست پوستی شفاف و جوان را برای خود خواهید ساخت.

برای پوست های چرب آغازگری را اسفاده کنید که اسانس روغنی دارند (روغن جوجیا و روغن بادام) که با اینکه به پوست غذارسانی می کنند، پوست را نرم هم می کنند.

پرایمری که حالت مرواریدی دارد بهترین گزینه است.

بهترین پرایمر برای پوست ترکیبی

اگر پوست مختلطی دارید این یعنی در بعضی نواحی چرب و در بعضی نواحی پوست خشکی دارید. آغازگر مناسب میتواند برای شما معجزه گر باشد. پرایمر نه تنها پوست شما را یکدست می کند بلکه در دو ناحیه خشکی و چربی را از بین می برد.

برای انتخاب آن می توانید از پرایمری استفاده کنید که حاوی ویتامین و آنتی اکسیدان باشد تا به درخشش و زیبایی پوست شما کمک کند.

رنگ های مختلف پرایمر

رنگ های پرایمر

پرایمر ها رنگ های مختلفی دارند که براساس نوع سلیقه و کاربرد استفاده می شوند. پرایمرهای اصلاح کننده برای یکدست کردن پوست درست شده اند.

در اینجا ما شما را با انواع رنگ های پرایمر و کاربردشون آشنا می کنیم.

پرایمر سبز

از پرایمر سبز برای از بین بردن قرمزی پوست استفاده می شود. کسانی که پوستی قرمز یا دارای جوش هستند بهترین پرایمر برای آنان رنگ سبز است.

پرایمر صورتی

از پرایمر صورتی برای روشن کردن پوست استفاده می شود. با این آغازگر می توانید پوستی شفاف و با درخشش بیشتری داشته باشید.

پرایمر بنفش

پرایمر بنفش برای خنثی کردن زردی پوست بوده و برای کسانی که پوستی سبزه دارند مناسب است.

 

پرایمر طلایی یا برنزه

از رنگ های رنگ ها کاراملی برای خنثی کردن رنگ تیره پوست استفاده می شود.  کسانی که پوستی خاکستری و بی حال دارند بهتر است از پرایمرهای طلایی یا برنزه استفاده کنند.

پرایمر زرد

برای کسانی که دوست دارند پوست خود را روشن کنند از این رنگ استفاده می کنند. آغازگر زرد پوست را صاف و جوش های سرسیاه را از بین می برد و در نتیجه پوست را روشن می کند. این پرایمر برای کسانی که پوستی تیره وسبز دارند توصیه می شود.

پرایمر چند رنگ

در این پرایمر چند رنگ استفاده شده و هرکدام از این رنگ ها تاثیر متفاوتی بر روی پوست می گذارد.

 

مجله خبری طاها بیوتی