انواع رژلب

انواع رژلب

رژلب های مختلفی در بازار وجود دارد که هرکدام از نظر بافت و جنس باهم متفاوت بوده است و روش های استفاده آن ها مختلف است. همه خانم ها باید با انواع رژلب و ویژگی های آن ها آشنا شوند.

در ادامه به انواع آن اشاره می کنیم.

 رژلب های جامد

رژلب جامد

در تهیه رژلب جامد از موم و رنگ و روغن های مختلف استفاده می شود و به حالت مدادی در استوانه چرخشی است. این رژلب دارای انواع مختلفی از براق تا مات است و رنگ های آن هیچ گونه محدودیتی ندارد.

و بخاطر مومی که در تهیه رژلب جامد استفاده می شود نمی گذارد لب ها خشک شده و همیشه رطوبت خود را حفظ می کند.

انواع رژلب جامد، رژ پررنگ، رژلب با ماندگاری بالا

رژلب مایع

رژلب مایع جدیدترین فرمول را دارد و در حال همه گیر شدن است. رژلب مایع ماندگاری متفاوتی دارد. این رژلب یه صورت مایع است ولی بعد از مدتی به همان شکل استفاده شده خشک می شود و حالت مخملی به لب های شما می دهد.

این نوع رژلب برای کسانی که لب های خشکی دارند مناسب است زیرا مرطوب کننده خوبی هستند. ماندگاری آن کمتر از رژلب جامد است.

رژلب مایع شاینی مناسب مهمانی شبانه و عروسی است و اگر می خواهید به مهمانی شام بروید و مدام درگیر تجدید آرایش خود نباشید و تا آخر مهمانی شیک بوده و بدرخشید توصیه می کنم از رژلب مایع 24 ساعته استفاده کنید.

رژلب مایع شاینی، رژلب شاین، رژلب 24 ساعته

رژلب مایع براق

فرق رژلب مایع با این نوع رژلب این است که این مدل با وجود رنگ زیادی که دارد براق است. وقتی از آن استفاده می کنید رنگ کمتری به لب هایتان می دهد و لب شما از زیر آن مشخص است.

درست مثل کودکیتان که از آبنبات چوبی برای رژلب زدن استفاده می کردید. رنگ ان برای مدت کوتاهی روی لب ها می ماند و خیلی سبک است. رژلب مایع براق بیشتر برای آرایش روزانه بوده و اگر بخواهید تا آخر روز روی لب های خود آن را داشته باشید باید رژلب تان همیشه همراهتان باشد تا آن را مجدد بزنید. از این محصول برای رژگونه هم استفاده می شود و با خرید آن می توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

رژلب مایع و براق

رژلب مات

رژلب های مات یکی از محبوب ترین رژها در بین خانوم ها است و کامل ترین پوشش دهی را دارد. این رژلب ماندگاری بالایی داشته و گزینه مناسبی برای مجالس است. یکی از بدی های رژلب مات این است که باعث خشکی لب ها می شود.

رژلب های مات

رژلب شفاف

این رژلب ها دارای رنگ خاص و پوشش دهی خاصی نیستند، آنها باعث شفافیت و براق شدن لب ها می شوند. این رژ لب برای دخترها و آرایش روزمره گزینه مناسبی است و خاصیت مرطوب کنندگی دارد و از خشک شدن لب ها جلوگیری می کند. این محصول می تواند جایگزین مناسبی برای بالم لب باشد. رژلب شفاف ماندگاری بالایی ندارد و باید زود به زود آن را تجدید کنید.

رژلب های شفاف

رژلب کرمی

رژهای کرمی دارای پوشش خوبی بوده و براق هستند. این ها معمولا ماندگاری بالایی دارند و باعث برجسته به نظر آمدن لب ها می شوند. این رژ برای موقعیت های مختلف مناسب هستند.

رژ کرمی

رژلب مدادی

رژلب مدادی چرب نیستند و ماندگاری بالایی دارند. این رژلب معمولا یا پیچی هستند یا باید با مداد تراش های مخصوص تراش بشوند تا قابل استفاده باشند.

رژهای مدادی

رژلب ماتیکی

این رژلب بافت نرمی داشته و اطراف لب ها پخش نمی شوند. این نوع رژلب آبرسانی ندارند و برای افرادی که لب های خشکی دارند اصلا مناسب نیستند.

رژ ماتیکی

رژلب پالتی

با این نوع رژلب ها می توان به بی نهایت رنگ دست پیدا کرد و معمولا در آرایشگاه ها استفاده می شوند.

پالت رژلب

برق لب

برق لب یکی از انواع رژلب مایع است، اصلا رنگی نداشته و فقط باعث براق شدن لب ها می شود. معمولا بر روی رژلب جامد برای بیشتر شدن جلوه آن و براق شدن استفاده می شود. برق لب اصولا در فصل گرم استفاده می شود.

برق لب

لاک لب

این رژلب ماندگاری بسیاری دارد، ساختار رژلب مایع بوده و اصلا شبیه برق لب نیست. زیرا ماندگاری برق لب نسبت به لاک لب بسیار پایین است. این نوع رژلب برای خانم هایی مناسب است که نمی خواهند در طول روز آرایششان را تجدید کنند که حداقل 8 ساعت ماندگاری دارد.

لاک لب

مجله خبری طاها بیوتی